Zalogowany jako .
Strona dla wtajemniczonych
21. WDHy

Techniki harcerskie

Techniki zgrupowaliśmy w pięciu działach, tak jak w próbach na stopnie w naszej drużynie. Znajdziecie tu (już niedługo miejmy nadzieję) materiały przydatne przy robieniu prób na stopnie właśnie.

Samarytanka

Samarytanka zawiera umiejętności potrzebne przy niesieniu pierwszej pomocy. Każdy człowiek powinien umieć ją udzielać, bo od tego czasem zależy życie.

Terenoznawstwo

Czyli jak trafić tam gdzie się chce trafić -- czyli umiejętność czytania mapy i ustalania kierunków. Terenoznawstwo to także wiedza jak co można zmierzyć.

Przyrodoznawstwo

Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać. Wie więc jak rozróżniać drzewa, jak zachowywać się w lesie, a nawet może umie rozpoznać ślady zwierząt. Zna przydatne rośliny jadalne. O tym mówi przyrodoznawstwo.

Pionierka

Pionierka to umiejętność przeżycia w dzikich warunkach. Od technik rozpalania ognia i umiejętności zrobienia sobie obiadu po umiejętność pracy podstwowymi narzędziami.

Łączność

Z punktu widzenia rozrywkowego, warto znać szyfry, Morse'a, itp., bo przy okazji różnych gier są jak znalazł. Jak chcesz przyjacielowi powiedzieć coś tak, by nikt nie usłyszał, że rozmawiacie, użyj migowego. Ale nie należy zapomnieć o nowych środkach łączności, w tym Internecie.

statystyka Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS! Firefox
ZHP harc.pl
21. Warszawska Drużyna Harcerzy ,,Żbiki'' należy do Szczepu 21. WDH ,,Żar'' i Hufca ZHP Warszawa-Ochota.
Zbiórki odbywają się przy SP nr 88 im. G. Narutowicza, ul. Radarowa 4B, 02-137 Warszawa
Strona jest własnością 21. WDHy ,,Żbiki''. Jest tworzona przez Michała Korcha -- m_korch(at)staszic.waw.pl